شرکت میثم دارو پلاست یکی از شرکت های تولید کننده انواع قالبسازی پلاستیک و انواع بطری های پت، ظروف پلی اتیلن، درب بطری و بطری پت می باشد. یکی از مهم ترین مشخصه های این شرکت تنوع بسیار زیاد در محصولات تولید شده می باشد. شما می توانید با ارائه نمونه قطعه و یا عکس قطعه به شرکت میثم دارو پلاست. اقدام به طراحی و تولید قالبسازی پلاستیک مورد نظر خود نمایید.

میثم داروپلاست

 

چگونگی محاسبه برآورد هزینه قالب سازی پلاستیک

هزینه هر قالبسازی پلاستیک در شرکت میثم دارو پلاست بر اساس مولفه و عوامل بسیار زیادی تعیین می شود. عوامل موثر بر قیمت و هزینه قالبسازی پلاستیک بسته به موارد زیر می باشد.

اندازه طول، عرض و ارتفاع قطعه، قسمت ها و حفره های جانبی که نیازمند کشویی نیز باشند. نک داخلی و خارجی، رزوه داخلی و خارجی، کیفیت متریال به کار رفته در سطوح خاص. تعداد کویتی یا به عبارتی حفره به کار رفته، جنس قطعه و همچنین تیراژ قطعه تولیدی همه این عوامل و موارد بر روی هزینه نهایی موثر است.

البته برخی از این مولفه ها در مقایسه با مولفه دیگر از اهمیت بیش تری برخوردار است. به طور مثال ابعاد قطعه و یا پیچیدگی به کار رفته در ساخت آن نیز بر روی هزینه نهایی بیش ترین تاثیر را دارد.

قالب سازی پلاستیک در شرکت میثم دارو پلاست

قالبسازی پلاستیک در شرکت میثم دارو پلاست شامل مراحل و فرایندی است. که با طی شدن این مراحل و فرایند در نهایت یک چارچوب محکم و قالب پلاستیکی را خواهیم داشت. در این فرایند به پلاستیک ذوب شده فرم و شکل داده می شود و به دلیل این که پلاستیک ذوب شده به راحتی فرم میگیرد. امکان دادن هر فرمی به آن وجود دارد.

یکی از ویژگی های مهم قالبسازی پلاستیک؛ این است که پلاستیک از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است. بنابراین می توان طرح های ساده و پیچیده را بر روی آن اعمال نمود.

یکی از مهم ترین قدم ها در فرایند تولید قالبسازی پلاستیک این است که، پلیمر یا همان پلاستیک ذوب شده را درون قالب مد نظر بریزیم تا به فرم د قالب دلخواه خود در بیاید.

قالبسازی پلاستیک در شرکت میثم دارو پلاست

 

 بعد از قرار دادن پلاستیک ذوب شده در قالب، با استفاده از جریان آب سرد و خنک کردن، قالبسازی پلاستیک انجام می شود. لازم به ذکر است که روش های مختلفی برای انجام این فرایند وجود دارد، که هر یک از این روش ها مزایای خاص خود را دارند.

مراحل طراحی قالب سازی پلاستیکی برای بطری پلاستیکی

قالبسازی پلاستیکی برای بطری پلاستیکی در شرکت میثم دارو پلاست از مهم ترین قسمت ها قالبسازی است. به این دلیل که بطری های پلاستیکی از پر مصرف ترین اقلام می باشند. قبل از انجام پروسه قالبسازی، باید یک سری از ویژگی ها را مشخص کرد.

به طور مثال باید ظاهر و استحکام بطری که مد نظر داریم را تعیین کنیم و سپس شروع به انجام فرایند قالب سازی پلاستیکی نماییم. همه کیفیت نهایی کار به این مرحله وابسته است. بنابراین باید دقت کافی را برای انجام آن داشته باشیم.

مراحل لازم برای انجام فرایند قالبسازی به شرح ذیل است

مرحله ایده پردازی برای قالب سازی پلاستیکی

نه تنها برای تولید و طراحی قالبسازی پلاستیکی در شرکت میثم دارو پلاست، بلکه در سایر امور نیز نیاز به ایده پردازی های خلاقانه جزو کار های اساسی به شمار می رود. این مرحله را می توان اولین گام برای شروع فرایند دانست. برای این موضوع باید ایده های خلاقانه را بر روی کاغذ پیاده سازی کرد و سپس از بین این ایده ها یکی از بهترین ها را انتخاب و اجرایی نمود.

به کار گیری طراحی سه بعدی با استفاده از نرم افزار

پلتفرم ها و و نرم افزار های زیادی برای پیاده سازی طرح اولیه و نمایش سه بعدی آن وجود دارد؛ که برخی از نرم افزار ها به نسبت بقیه دارای برتری می باشد. با استفاده از طرح اولیه ای که بر روی کاغذ داریم اقدام به طراحی و ساخت محصول در این نرم افزار ها می کنیم.

مراحل طراحی قالبسازی پلاستیکی برای بطری پلاستیکی

طراحی و تولید پیش نمونه قبل از شروع با قالب سازی

بعد از اتمام طرح سه بعدی و تایید شدن آن، شروه به ساخت طرح با استفاده از مواد ABS می کنیم. وقتی در این مرحله ایجاد می شود؛ می توان ایرادات محصول را به صورت واضح تری مشاهده و برطرف نمود.

ساخت قالب نهایی

در مرحله آخر هم، بعد از این که اطمینان حاصل شده از نمونه پیش ساخته شروع به تولید قالبسازی و نهایی کردن کار خواهیم نمود. این کار به واسطه بهره گیر از دستگاه های CNC صورت می گیرد.

قیمت نهایی تمام شده برای قالب سازی پلاستیک

تمام این فرایند ها و همچنین طراحی های انجام شد. شامل هزینه های هستند. هزینه قالبسازی در شرکت میثم دارو پلاست به عوامل متعددی بستگی دارد که در ابتدای مقاله نیز در این رابطه توضیحاتی داده شد.

در آخر لازم به ذکر است که قالب سازی بطری پلاستیکی دارای فرایند و روندی است. که با طی نمودن مرحله به مرحله اتن در نهایت منجر به تولید قالب می شود. البته بهتر است بدانید تکنیک ها و همچنین بهره گیری از مواد اولیه مرغوب و متناسب با این کار نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

یکی از مهم ترین بخش ها در زمانی است که پلاستیک ذوب شده است. آن را در همان حالت به درون قالب مد نظر میریزیم تا فرم و شکل دلخواه ما را بگیرد.

در نهایت با استفاده از روش هایی به سرد کردن قالب نموده و محصول نهایی را مورد استفاده قرار می دهیم.

قیمت قالب سازی پلاستیک

خدمات شرکت میثم داروپلاست در زمینه طراحی قالب پلاستیک

 • ساخت و طراحی قالب تزریق پلاستیک بر مبنای نمونه قطعه یا عکس قطعه ویا نقشه فنی مربوطه به قطعه به وسیله نرم افزارهای طراحی صنعتی
 • محاسبه و براورد هزینه با توجه به فاکتورهای ذیل :
  • ابعاد قطعه (طول ،عرض و ارتفاع)
  • حفره های جانبی که نیاز به کشویی دارد ( Slide)
  • رزوه داخلی و خارجی
  • نک های داخلی و خارجی
  • کیفیت سطوح خاص
  • تعداد کویتی (حفره قالب)
  • جنس قطعه
  • تیراژ قطعه تولیدی
  • مهمترین این پارامترها را می توان ابعاد قطعه و پیچیدگی های موجود در قطعه بیان کرد. مابقی این موارد وابستگی شدیدی با این دو آیتم دارند.
 • مشاوره در زمینه ساخت قالب پلاستیک و ارائه بهترین نتیجه
 • ارزیابی قالب سازان و قالبهای ارائه شده
 • ارزیابی و بررسی طرح بندی (Layout) طرح قالب پلاستیک

نحوه کار با دستگاه تزریق پلاستیک

تزریق پلاستیک روشی است برای تولید کردن یک قطعه پلاستیکی که در این روش ذرات کوچک پلاستیک ذوب شده و در یک قالب فولادی تزریق می‌شوند. این قالب به پلاستیک ذوب شده شکل داده و بعد از آن پلاستیک شکل گرفته سرد می شود و از قالب جدا می گردد. این تکنیک برای تولید انبوه قطعات پلاستیکی که طراحی پیچیده ای دارند کارآمد است. عمده قطعات پلاستیکی که در اطراف ما وجود دارند به روش تزریق پلاستیک تولید شده اند. برای تزریق پلاستیک از یک دستگاهی استفاده می شود که نحوه کار با دستگاه تزریق پلاستیک قلق خاص خود را دارد.

در شرکت‌هایی که کار تزریق پلاستیک را انجام می دهند، پرسنل کار با دستگاه باید به طور کامل نحوه کار نحوه کار با دستگاه تزریق پلاستیک را آموزش دیده باشد تا در طول فرآیند تولید قطعه مشکلی به وجود نیاید. دستگاه تزریق پلاستیک یک دستگاه اتوماتیک است.

نحوه کار با دستگاه تزریق پلاستیک

اما لازم است که در حین استفاده از دستگاه تنظیماتی صورت گیرد. این دستگاه تنظیمات زیادی دارد مانند، سرعت تزریق، فشار داخل سیلندر تزریق و دمای قالب که این موارد باید به صورت تخصصی برای هر قطعه به طور اختصاصی تنظیم گردد. تنطیمات نامبرده بر روی کیفیت نهایی قطعات تاثیرگذار هستند. بنابراین باید از نیروی زبده و متخصص در این کار بهره برد.

مراحل قالب گیری پلاستیک

در مرحله اول لازم است که گرانول های پلیمر خشک شده درقیف قرار گیرند. لازم است که این گرانول ها به همراه پودر، پیگمنت رنگی و افزودنی های دیگر ترکیب شوند. سپس گرانول به بشکه تغذیه وارد شده و حرارت میبینند. بعد از ترکیب مواد با یک‌دیگر به کمک پیچ چرخان به سمت قالب می روند. بالابردن فشار موجب می شود که ماده ها ذوب شوند.

در مرحله بعد تلمبه وارد عمل می شود و پلاستیک ذوب شده به قالب تزریق وارد می شود و فضای خالی قالب از این ماده پر می گردد. پایین آمدن دمای ترموپلاستیک موجب می شود که ماده جامد شده و شکل قالب به خود بگیرد.

در انتهای کار قالب باز می شود و قطعه جامد توسط پین افشانک ها به بیرون هدایت می شوند. مجدد قالب بسته شده و پروسه برای تزریق پلاستیک قطعه بعدی تکرار می گردد. مدت زمانی که برای هر پروسه طی می شود بسته به اندازه قطعه می تواند از 30 تا 90 ثانیه طول بکشد.

به طور کلی سیکل فرآیند قالب گیری پلاستیک بدین گونه است:

بستن

تزریق

خنک کاری

خروج قطعه

قالب گیری بادی

قالب‌گیری پلاستیک فرآیندی است که در کوتاه مدت بین بازه 2 ثانیه تا 2 دقیقه طول می‌کشد و شامل 4 مرحله کلی است

مراحل قالب گیری پلاستیک

بست زدن

قبل از این‌که ماده پلاستیکی را به داخل قالب تزریق کنند، دو نیمه قالب باید با استفاده از گیره با دقت بالا و ایمنی کامل بسته شوند. هر تکه قالب به دستگاه قالب‌گیری پلاستیک متصل شده و یک نیمه آن می تواند محرک باشد و سر بخورد. بست دو نیمه را به سمت یک‌دیگر هل می دهند تا مواد داخل قالب ریخته شود و قالب ایمن نگه داشته شود.

تزریق

ماده پلاستیک خام حبه شکل یا ساچمه گونه بوده که داخل دستگاه قالب‌گیری پلاستیک وارد می شود و واحد تزریق را در قالب جلو می برد. در این فرآیند ماده تزریق شده در اثر گرما و فشار ذوب می گردد و بعد پلاستیک ذوب شده به سرعت وارد قالب تزریق می شود. زمان تزریق بر اساس حجم شات، فشار تزریق و قدرت تزریق تخمین زده می شود.

خنک کردن

یکی دیگر از مراحل قالب‌گیری پلاستیک، خنک کردن است که پلاستیک ذوب شده داخل قابل زمانی که با سطح داخلی تماس پیدا کند، شروع به خنک کردن می کند. وقتی پلاستیک خنک شده، به صورت جامد درآمده و شکل قطعه مورد نظر می شود. در این مرحله ممکن است قطعه جمع گردد.

خروج و قالبگیری بادی هم دو مرحله پایانی از قالب گیری پلاستیک هستند.

سفارش قالب سازی پلاستیک

همانطور که گفته شد قالب گیری تزریقی فرآیندی در تولید به شمار می‌رود که در آن یک ماده مذاب با فشار بالا به درون قالب برای شکل‌گیری تزریق شده و سپس با سرد و جامد شدن محصول نهایی به دست می‌آید. ما تجربه بسیار خوبی در تولید قطعات و ابزارهای تزریق پلاستیک داریم. ما می‌توانیم نمونه‌های اولیه و ابزار شما را با کیفیت فوق‌العاده و قیمت مقرون به صرفه با روش قالب سازی پلاستیک تولید کنیم.

خاصیت این مواد با توجه به درجه انتخاب شده برای آنها بسیار متفاوت بوده است. محصولات تولید شده از پلی اتیلن می توانند نرم و انعطاف پذیر، سخت و سفت باشند. به عنوان یک خانواده، آنها از وزن سبکی برخوردار هستند و دارای مقاومت شیمیایی، نفوذ ناپذیری و همچنین خواص عایق الکتریکی عالی هستند.

قالب تزریق پلاستیک ارزان قیمت

درج اولتراسونیک معمولا در قالب‌گیری‌های پلی اتیلن مشخص نمی‌شود، در درجه اول به این دلیل که این ماده در برنامه‌های کاربردی با حجم بسیار بالا و کم هزینه استفاده می‌شود. روش قالب گیری پلاستیک برای شما به نظر ساده می‌آید، اما ممیزها و بایدها و نبایدهای بسیاری وجود دارد که برای اطمینان از کیفیت و سازگاری اجزای پلاستیکی تولید شده باید به شدت مورد بررسی قرار بگیرد. باید بدانید که قالب تزریق پلاستیک ارزان قیمت به عواملی بستگی دارد که شامل:

ابعاد و اندازه قطعه
جنس قطعه
کیفیت سطوح
مشخصات دستگاه تزریق
رزوه داخلی و خارجی
و…

به گفته ساده تر هرچه ابعاد قالب ساز پلاستیک بزرگتر و قطعه های آن پیچیده تر و دشوار تر باشد هزینه بیشتری باید پرداخت کنید. البته چگالی کم این ماده همچنین قیمت محصول را کاهش می دهد زیرا حجم بیشتری از پلاستیک را می توان به ازای هر پوند ماده پردازش کرد.

قالب تزریق پلاستیک ارزان قیمت

سفارش قالب سازی پلاستیک اینترنتی

قالب سازی پلاستیک برای پیشرفت و رشد صنعت و تولید انبوه بسیار موثر است. قالب سازی که انواع مختلفی دارند به نوع: قالب، مواد اولیه و… بستگی دارد و با توجه به آن دسته بندی می‌شوند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ارتباط مردم با یکدیگر و با کشورهای مختلف از طریق اینترنت، رایانه، تلفن های هوشمند آسان شده و همین امر سبب خرید و فروش و ایجاد بسیاری از کسب و کارها به صورتی اینترنتی شده است.

سفارش قالب سازی پلاستیک اینترنتی هم مانند بسیاری از موارد دیگر از طریق اینترنت قابل انجام است. ارتباط اینترنتی با افراد و مذاکره با آنها شاید اعتماد را سخت تر کند اما ویژگی های بسیاری را با خود به همراه خواهد داشت برای مثال در خرید و فروش اینترنتی افراد با کشورهای دیگر می‌توانند به راحتی ارتباط برقرار کنند.

برخی افراد در ارتباط های حضوری به مشکلاتی برخورد می‌کنند یا به دلایل مشغله کاری توانایی شرکت در جلسات حضوری را نخواهند داشت که این موارد در ارتباط اینترنتی وجود نخواهد داشت. سفارش قالب سازی پلاستیک اینترنتی یکی از بهترین روش‌ها برای روند این کار است که شما در هر زمان و مکانی می‌توانید آن را به خوبی مدیریت کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله آموختید که در قالب سازی پلاستیک مواد با توجه به آسانی روش به مراقبت و دقت بسیاری نیاز دارند. در ادامه باید بدانید که در تمامی کارهای رومزه خود به خصوص زندگی اجتماعی بهتر است.

هم زمان با جامعه و پیشرفت های بشر گام بردارید که یکی از گام های مهم جهان امروز پیشرفت در اینترنت و دنیای مجازی است و تمامی خرید و فروش ها در این راستا انجام می‌گیرند. بنابراین بهترین روش سفارش قالب سازی پلاستیک، سفارش قالب سازی پلاستیک اینترنتی است.

سفارش قالب سازی پلاستیک اینترنتی

سخن آخر

با توجه به سابقه کاری شرکت میثم دارو پلاست، محصولات ما جزو بهترین و به روز ترین و با کیفیت ترین ها می باشد. ضمن این که تنوع در محصولات از دیگر ویژگی های مهم در شرکت ما می باشد.

داشتن یک تیم حرفه ای و همچنین به روز بودن در تولیدات را می توان. از نقاط قوت شرکت میثم دارو پلاست به شمار برد. قالب سازی پلاستیک از محصولات مهم تولید شده در شرکت ما است. طرح دلخواه و یا طرح های آماده ما را می توانید در هر حجم و تعدادی که نیاز دارید. خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید.

شما می توانید جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس گرفته تا بتوانیم در این زمینه راهنمایی های تکمیلی را ارئه نماییم.

بخش قالب سازی میثم دارو پلاست توانایی ساخت قالب های پلاستیک اعم از قالب های پت، قالب های پلی اتیلن، قالب های تزریقی و قلب های وکیوم فرمینگ را با پیشرفته ترین ماشین آلات روز دنیادارد.