مجله

معرفی جامع انواع خدمات cnc چهار محور

همه چیز درمورد میکسر هموژنایزر تحت خلاء

معرفی جامع انواع خدمات cnc چهار محور: اولین چیزی که باید در مورد آن صحبت کرد این اصطلاح “نمایه سازی” است. خدمات CNC چهار محور معمولاً یا در حالت «نمایه‌سازی» یا حالت «پیوسته» استفاده می‌ شود. هنگام نمایه سازی، تا زمانی که محور چهارم متوقف نشود (و اغلب با نوعی ترمز قفل شود). هیچ برشی رخ نمی دهد.

در واقع، انواعی وجود دارند که به آنها «نمایه ‌ساز» گفته می ‌شود. که فقط می ‌توانند برای نمایه ‌سازی با افزایش درجه ثابت به جای چرخش مداوم به هر موقعیت دلخواه استفاده شوند. در مقابل، “پیوسته” به این معنی است که ماشینکاری زمانی اتفاق می افتد که قطعه در حال چرخش است. به عنوان مثال، برای تولید یک لوب بادامک.

فرزکاری یک تکنیک مهم مورد استفاده در ماشینکاری دقیق CNC است. که کاربردهایی برای قطعات پزشکی، هوافضا، نوری و مکانیکی دارد. فرز از برش های چرخشی برای حذف مواد از قطعه کار با تغذیه قطعه کار در زاویه ای نسبت به محور ابزار استفاده می کند.

شرکت میثم دارو پلاست

محورهایی که یک ماشین فرز دارد، نوع کار و مکان هایی را که می توان آن را روی قطعه کار انجام داد، تعیین می کند. در تولید محصولات مرتبط با ماشینکاری CNC، اطلاعات زیادی در مورد محورهای ماشینکاری CNC وجود دارد.

این به دلیل اهمیت آنها و این واقعیت است. که اکثر ماشین های CNC مدرن تمایل دارند با استفاده از ماشینکاری CNC 4 محور و 5 محور کار کنند. در ادامه با انواع خدمات cnc چهار محور اشنا خواهید شد. ما در شرکت میثم دارو پلاست خدمات cnc را بطور کاملا تخصصی ارائه می دهیم.

 

بیشتر بخوانید: بطری پت

 

ماشینکاری 4 محوره CNC چیست

بر اساس محدودیت های 3 محوره که در بالا توضیح داده شد. ماشینکاری CNC 4 محوره و 5 محوره محبوبیت بیشتری پیدا کرد. فرآیند ماشینکاری CNC 4 محوره همان مکانیسم عمل را در بر می گیرد. با این حال، از نام آن، یک محور اضافی گنجانده شده است.

در یک دستگاه خدمات CNC چهار محور، دوک در امتداد سه محور حرکت می کند. بالا و پایین، پهلو به پهلو و عقب و جلو، در حالی که قطعه کار روی میز دستگاه ثابت می ماند. ماشینکاری CNC 4 محوره بیشتر در امتداد محور X که به عنوان محور A نیز شناخته می شود می چرخد.

این محور اضافی به ماشین‌کاری 4 محوره CNC اجازه می‌دهد تا در موقعیت‌هایی که شامل سوراخ‌کاری یا بریدگی است، کار کند. به طور کلی، ماشینکاری CNC 4 محوره به ماشینکاری CNC 3 محوره ترجیح داده می شود زیرا باعث افزایش سرعت و بهبود دقت فرآیند تولید می شود.

تفاوت بین ماشینکاری CNC 4 محوره و 5 محوره

عمده تفاوت بین ماشینکاری CNC 4 محور و 5 محور بر محورهای اضافی آنها متمرکز است و این منجر به تفاوت های ظریف دیگری می شود.

تفاوت بین ماشینکاری CNC 4 محوره و 5 محور

تفاوت در محور

ماشینکاری CNC 4 محوره دارای یک محور اضافی به نام محور A است. در حالی که ماشینکاری CNC 5 محوره دارای دو محور اضافی است. که بسته به پیکربندی می تواند محور A، محور B یا محور C باشد.

چرخش در محور

ماشینکاری 4 محوره CNC امکان چرخش بر روی محور A را فراهم می کند. در حالی که 5 محور امکان چرخش در دو محور از سه محور (محور A، محور B و محور C) را فراهم می کند.

انعطاف پذیری

ماشینکاری CNC 5 محور نسبت به ماشینکاری CNC 4 محوره یک محور اضافی دارد. نه تنها یک اضافی است. بلکه محلی نیز نیست. محلی سازی در این زمینه به این معنی است. که محور اضافی ماشینکاری CNC 4 محوره همیشه روی محور X است. در حالی که ماشینکاری CNC 5 محوره می تواند روی دو محور XYZ باشد. این خاصیت اضافی و غیرمحلی به ماشینکاری CNC 5 محوره از نظر انعطاف پذیری. برتری بیشتری نسبت به ماشینکاری CNC 4 محوره می دهد. معرفی جامع انواع خدمات cnc چهار محور

آیا می دانید خدمات cnc سه محور چیست ؟

مزایای استفاده از cnc 4 محوره

ماشین‌های چهار محوره نسبت به سایر ماشین‌های سه محوره برتری دارند. برای برش متناوب، برش مداوم یا حکاکی خدمات منحنی. مزایای اضافی دستگاه های CNC چهار محور به شرح ذیل است.

دقت بالاتر

ماشین آلات چهار محوره CNC دسترسی به چندین وجه را بدون خارج کردن قطعه از یک فیکسچر فراهم می کند و ویژگی های بسیار دقیقی را تولید می کند. این سطح از دقت منجر به ضایعات کمتر و افزایش سود می شود.

دستیابی به پیچیدگی در طراحی قطعات

رایج ترین دلیل برای استفاده از چنین ماشینی توانایی انجام قطعات پیچیده است. ماشین‌آلات چهار محوره که برای کارهای دقیق ساخته شده‌اند، می‌توانند بدون طراحی اتصالات پیچیده به زوایای عجیب و غریب دسترسی پیدا کنند. معرفی جامع انواع خدمات cnc چهار محور

مزایای استفاده از cnc 4 محور

زمان تولید قطعه سریعتر

زمان چرخه در هر قطعه به دلیل انجام عملیات جمعی در یک گیره کاهش می یابد. لازم نیست چهار محور برای چرخاندن قطعه در فیکسچر متوقف شود، به این معنی که هیچ زمان از کار افتادن برای تغییر ابزار یا داشتن اپراتور برای چرخش دستی قطعه وجود ندارد.

دستگاه‌های CNC چهار محوره را می‌توان برای اهداف مختلفی از جمله ایجاد هنر، تجهیزات پزشکی، طراحی تبلیغات، آموزش، تحقیقات فناوری، قطعات صنعتی، ساخت نمونه اولیه و موارد دیگر استفاده کرد.

کاربرد ماشینکاری 4 محوره CNC

ماشینکاری 4 محوره CNC در بسیاری از سناریوهای مربوط به تولید محصول مهم است. بر اساس آنچه شما می خواهید، آنها در ایجاد قالب هایی با حفره های عمیق، ایجاد اشکال پیچیده سه بعدی و ماشینکاری روی سطوح کج شده یک قطعه بدون کاهش دقت مفید هستند.

مطلب پیشنهادی: تفاوت بطری پت و بطری پلی اتیلن

استفاده از دستگاه فرز CNC 4 محوره

اگر تازه وارد CNC هستید، باید بدانید که چه قطعاتی را می توان توسط دستگاه فرز 4 محوره CNC ماشین کاری کرد. در یک دستگاه فرز 3 محوره CNC می توانیم به عنوان مثال شکاف های آسیاب، سوراخ ها و وجه قطعه را دریل کنیم، کاتر در جهت عمودی باقی بماند.

حال، اگر محور چهارم را اضافه کنیم، معمولاً حول محور x می‌چرخد (این جهت سمت راست سمت چپ است) و بنابراین می‌توانیم سوراخ‌ها و شکاف‌هایی در جلو و عقب محصولاتمان ایجاد کنیم. ماشین های فرز CNC 4 محور می توانند انواع قطعات زیر را پردازش کنند. معرفی جامع انواع خدمات cnc چهار محور

  • قطعه از نوع هواپیما
  • قطعات اریب متغیر
  • قطعات سطح منحنی

دستگاه فرز 4 محوره CNC با ویژگی های قدرتمند، مناسب برای کاربرد در صنایع مختلف، در درجه اول برای فرز فلز.

کاربردهای فرز CNC 4 محور به شرح زیر است.

  • الکترونیک
  • دارو
  • امنیت
  • کاربردهای تجاری و ساختمانی
  • خودرو و حمل و نقل
  • تفریح
  • پروژه های صنعتی

استفاده از دستگاه فرز CNC 4 محور

هزینه دستگاه فرز CNC 4 محوره

هزینه یک دستگاه فرز 4 محوره CNC نسبت به یک دستگاه خدمات cnc سه محور چقدر افزایش می یابد؟ این مشکلی است که بسیاری از افراد به آن توجه دارند. در واقع، دستگاه فرز 4 محوره CNC فقط یک میز گردان CNC بیشتر از دستگاه فرز CNC 3 محوره قیمت دارد، اما سازنده و اندازه میز گردان بر قیمت دستگاه فرز 4 محوره CNC تأثیر می گذارد.

نحوه انتخاب دستگاه فرز CNC 4 محوره

ماشینکاری 4 محوره بسیار کارآمد است، دستگاه فرز 4 محوره CNC این مشکل را حل می کند که دستگاه فرز CNC 3 محوره فقط می تواند یک سطح را پردازش کند و می تواند کل قسمت را بدون بستن چندگانه تکمیل کند.

با این حال، دستگاه فرز CNC 4 محور انتخاب ضروری نیست. در بالا معرفی کردیم که دستگاه فرز 4 محوره CNC فقط یک میز چرخشی CNC را به شیار T دستگاه فرز 3 محوره CNC اضافه می کند. اگر می خواهید ابتدا یک دستگاه فرز 3 محوره CNC بخرید، امکان اضافه کردن میز انواع مختلف فرز cnc در صورت نیاز وجود دارد. معرفی جامع انواع خدمات cnc چهار محور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *