دسته‌بندی نشده

ظروف پلی اتیلن

ظروف پلی اتیلن یا بطری پلی اتیلن چیست ؟

پلی اتیلن چیست ؟

پلی اتیلن (Polyethylene) یا پلی اتن (polyethene) که به اختصار PE هم گفته می شود یکی از انواع ساده پلیمرهاست .پلی اتیلن در حقیقت ماده ای جامد به صورت مومی شکل و غیر فعال . این ماده از پلیمریزاسیون اتیلن بدست می‌آید.

بر اساس تعریف ویکی پدیا در این خصوص جالب است بدانید :

پلی‌اتیلن‌ها خانواده‌ای از گرمانرم‌ها می‌باشند که از طریق پلیمریزاسیون گاز اتیلن یا همان اتن(C2H4) بدست می‌آیند. از طریق کاتالیست و روش پلیمریزاسیون این ماده می‌توان خواص مختلفی همچون چگالی، شاخص جریان مذاب (MFI)، بلورینگی، درجه شاخه‌ای و شبکه‌ای شدن، وزن مولکولی و توزیع وزن مولکولی را در آنها کنترل کرد. پلیمرهای با وزن مولکولی پائین را به عنوان روان‌کننده(Lubricant) به کار می‌برند. پلیمرهای با وزن مولکولی متوسط واکس‌هایی امتزاج پذیر (مخلوط پذیر) با پارافین می‌باشند و نهایتاً پلیمرهایی با وزن مولکولی بالاتر از ۶۰۰۰ در صنعت پلاستیک بیشترین حجم مصرف را به خود اختصاص می‌دهند. پلی اتیلن شامل ساختار بسیار ساده‌ای است، به طوری که ساده‌تر از تمام پلیمرهای تجاری می‌باشد. یک مولکول پلی اتیلن زنجیر بلندی از اتم‌های کربن است که به هر اتم کربن دو اتم هیدروژن چسبیده‌است.

تاریخچه تولید پلی اتیلن

پلی اتیلن اولین بار بطور اتفاقی توسط شیمیدان آلمانی “Hans Von Pechmanv” ایجاد شد.
او در سال 1898 هنگام گرم کردن یک ماده شیمیایی ، ترکیب مومی شکل سفیدی را بدست آورد که بعدها پلی اتیلن نام گرفت. اولین روش سنتز صنعتی پلی اتیلن در 1933 کشف شد.
در این روش با حرارت دادن مخلوط اتیلن و بنزالدئید در فشار بالا ، ماده‌ای موم‌مانند بدست می آید که این ماده همان پلی اتیلن (Polyethylene) می باشد .

کاربرد پلی اتیلن :

پلی‌اتیلن کاربرد فراوانی در تولید انواع لوازم پلاستیکی مورد استفاده در آشپزخانه و صنایع غذایی دارد که این ظروف تحت عنوان ظروف پلی اتیلن
یا بطری پلی اتیلن خوانده می شوند.
از پلی اتیلن در تولید ظروف پلاستیکی سبک و همچنین کیسه‌های پلاستیکی استفاده می‌شود. از دیگر کاربدهای آن میتوان تولید ظروف شیر و مایعات و انواع وسایل پلاستیکی آشپزخانه کار کرد. در تولید لوله‌های پلاستیکی و اتصالات لوله‌کشی نیز از آن استفاده می شود .
بدلیل بالا بودن میزان انعطاف‌پذیری در تهیه انواع
ظروف پلی اتیلن (بطری پلی اتیلن) یا ظروف پلاستیکی و یا لوله های پلاستیکی منعطف فعلی اخیراً پژوهش‌های فراوانی در تولید پلی اتیلن‌هایی با زنجیر بلند و دارای شاخه‌های کوتاه انجام شده است. این پلی اتیلن‌ها در اصل HDPE با تعدادی شاخه‌های جانبی هستند.

شرکت میثم دارو پلاست یکی از شرکتهای پیشرو کشور در زمینه تولید ظروف پلی اتیلن ( بطری پلی اتیلن ) می باشد . و با تمرکز در تولید بالاترین کیفیت ظروف پلی اتیلنطری پلی اتیلن) یکی از بزرگترین تولید کنندگان ظروف پلی اتیلن طری پلی اتیلن) کشور می باشد .

از مهمترین تخصص شرکت میثم دارو پلاست می توان توانایی تولید ظروف پلی اتیلن (بطری پلی اتیلن) و ظروف پلی اتیلن/a> بادی یا تزریغی را نام برد که عمده تخصص
شرکت میثم دارو پلاست در تولید :

طبقه‌بندی پلی اتیلن‌ها بر اساس چگالی آنها صورت می‌گیرد که در چگالی پلی اتیلن اندازه زنجیر پلیمری و نوع و تعداد شاخه‌های موجود در زنجیر دخالت دارد.

انواع محصولات شرکت میثم داروپلاست را تحت عنوان ظروف پلی اتیلن میتوانید در لینک زیر مشاهده نمایید .

ظروف پلی اتیلن (بطری پلی اتیلن) شرکت میثم دارو پلاست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.