مجله

خدمات cnc سه محور چیست

خدمات cnc سه محور چیست

خدمات cnc سه محور چیست ؟ فرآیندی در تولید به شمار می رود. که در آن نرم افزار کامپیوتری برنامه ریزی شده حرکت ماشین آلات و ابزار کارخانه را هدایت می کند. این برنامه را می توان برای خودکارسازی طیف وسیعی از تکنیک های تولید مانند فرز، برش جت آب و مواد برش لیزری استفاده کرد.

دستورالعمل ها از طریق یک فایل CAD به دستگاه CNC وارد شده و به مجموعه دقیقی از دستورالعمل های متوالی منتقل می شوند. دستگاه CNC از این دستورات برنامه ریزی شده برای عملکرد خودکار بدون اپراتور فیزیکی استفاده می کند.

تولیدکنندگان از طریق استفاده از ماشین‌کاری CNC از مزایای متعددی مانند کاهش هزینه، بهبود سرعت، دقت بهتر و افزایش سطح بهره‌وری برخوردار می‌شوند. ارجاع به محورها برای توصیف ماشین‌های CNC که در امتداد نقاط چند محور کار می‌کنند استفاده می‌شود. ماشینکاری CNC فرآیند حذف مواد از قطعه کار تا زمانی که شکل مورد نظر پیکربندی شود.

این ماشین ها حداقل دارای 3 محور هستند و در امتداد یک صفحه XYZ کار می کنند. محور X (عمودی)، محور Y (افقی) و یک محور Z (عمق). محور چهارم شامل یک محور A (چرخش حول محور X) و محور پنجم نشان دهنده محور B (چرخش حول محور Y) است.

میثم دارو پلاست

تعداد محورهای یک دستگاه CNC نوع کاری که می تواند انجام دهد. سطح جزئیاتی که می تواند برش دهد و مکان های قطعه کاری که می تواند دستکاری کند را تعیین می کند. خب همه اینها یعنی چی؟ در زیر توضیح بهتری در مورد تفاوت بین دستگاه های CNC 3 محور، 4 محور و 5 محور ارائه می شود.

 

بیشتر بخوانید: درب بطری

 

cnc سه محوره چیست

خدمات cnc 3 محور به این معنی است که قطعه کار در همان موقعیت باقی می ماند. در حالی که ابزار برش در امتداد صفحه XYZ برای برش مواد عمل می کند. این برای قطعاتی که به جزئیات زیادی نیاز ندارند. گزینه مناسبی است. خدمات 3 محوره بیشتر برای تولید قطعات مکانیکی به کار می رود و برای موارد زیر مناسب است.

  • عملکرد خودکار/تعاملی
  • شکاف های فرز
  • سوراخ کردن
  • برش لبه های تیز

ثابت شده است که ماشینکاری CNC از نظر عملیاتی در صنایع تولید فشرده مفید است. برخی از مزایا عبارتند از بهبود کنترل کیفیت محصول، استانداردسازی و دقت. استفاده از ماشینکاری CNC از فناوری CAD برای خودکار کردن برش و شکل دادن به قطعات استفاده می کند. تعداد محورها تعیین می کند که یک ماشین CNC چه نوع حرکتی را می تواند انجام دهد.

مطلب پیشنهادی: انواع بطری پت

ماشینکاری 3 محوره

پس از اینکه اپراتور دستورالعمل های فرز را در رایانه وارد کرد. دستگاه 3 cnc محوره به طور خودکار کار را با استفاده از ابزاری برای برش در امتداد سه محور – X، Y و Z، یا از چپ به راست. جلو به عقب انجام می دهد. هر دو فرز CNC و تراشکاری CNC تحت چتر ماشینکاری 3 محوره قرار می گیرند.

ماشینکاری 3 محوره

با این حال، آنها کمی متفاوت عمل می کنند. هنگام استفاده از دستگاه فرز CNC 3 محوره، بلوک مواد در گیره یا روی تخت دستگاه ثابت می ماند. مته های چرخان یا ابزارهای برش به یک دوک متصل می شوند و در امتداد محورهای X، Y و Z حرکت می کنند و براده ها را از بین می برند. تا به طور دقیق جزء نهایی را تشکیل دهند.

ماشین های فرز سه محوره CNC برای تولید بیشتر هندسه ها و قطعات ساده بسیار عالی هستند. در مقابل، در فرآیند تراشکاری CNC، قطعه کار به یک دوک چرخان متصل می‌شود و یک ماشین تراش به قطعه شکل می‌دهد. همانطور که دوک نگهدارنده قطعه کار می‌چرخد، یک مته مرکزی یا ابزار برش، محیط بیرونی و داخلی قطعه را ردیابی می‌کند یا سوراخ‌هایی را در امتداد محور مرکزی ایجاد می‌کند. خدمات cnc سه محور چیست

تفاوت ماشین فرز cnc با ماشین تراشکاری cnc

در مقایسه با ماشین‌های فرز CNC، ماشین‌های تراشکاری CNC قطعات را سریع‌تر تولید می‌کنند و هزینه‌های هر واحد ارزان‌تری را ارائه می‌کنند. که برای دوره‌های تولید با حجم بالا سودمند است. از آنجا که یک دستگاه CNC 3 محوره فقط می تواند در امتداد سه محور برش دهد. ممکن است با اشکال یا طرح های غیر متعارف با حفره های عمیق و باریک که دسترسی به آن ها دشوار است، دست و پنجه نرم کند.

هنگام پردازش قطعات با هندسه های پیچیده، اپراتورها ممکن است مجبور شوند قطعه کار را به صورت دستی تغییر مکان دهند. که می تواند سرعت پردازش را کاهش دهد. هزینه های کار و ماشینکاری را افزایش دهد و منجر به محصول نهایی کمتر از ایده آل شود.

تفاوت ماشین فرز cnc با ماشین تراشکاری cnc

 

ماشینکاری 3 محوره در مقابل ماشینکاری 5 محوره

تفاوت اصلی بین ماشین های فرز 3 محور و 5 محور در این است. که می توان قطعه کار را از سه محور با اولی و پنج محور با دومی کار کرد. هر دو فرآیندهای تولید بسیار متنوع، خودکار و قابل تکرار هستند. که شما را قادر می‌سازد تا به سرعت و مقرون به صرفه اجزای دقیقی را ایجاد کنید. با این حال، ممکن است به دلایل مختلف یکی را بر دیگری استفاده کنید. اگر بودجه کمی دارید یا فقط نیاز به برش یک سطح صاف دارید. ماشین های 3 محور ممکن است راه حلی برای شما باشند. علاوه بر مقرون‌ به ‌صرفه ‌تر بودن نسبت به دستگاه ‌های دارای پنج محور، برنامه ‌ریزی ماشین ‌های 3 محوره ساده‌ تر است. خدمات cnc چهار محور چیست

بنابراین مجبور نیستید هزینه کار با برنامه‌ نویسان و اپراتورهای متخصص گران قیمت را متحمل شوید. به علاوه، زمان آماده سازی با ماشینکاری 3 محوره کوتاه تر است. اگر نیاز به تولید یک قطعه عمیق تر یا قطعه ای با هندسه پیچیده دارید. احتمالاً می خواهید از ماشینکاری 5 محوره استفاده کنید.

استفاده از ماشین‌های 5 محوره به شما امکان می‌دهد. قطعه کار را از همه طرف ماشین‌کاری کنید – بدون نیاز به چرخش دستی. با ماشینکاری 5 محوره، بازدهی بالاتر، دقت بیشتر و آزادی حرکت بیشتر و همچنین توانایی تولید سریعتر قطعات بزرگتر خواهید داشت.

شرکت میثم دارو پلاست در زمینه قالب سازی پلاستیک نیز فعالیت دارد برای اطلاع از هزینه قالب سازی پلاستیک می توانید با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید

دلایل محبوبیت خدمات cnc سه محور

حتی اگر ماشینکاری CNC 5 محوره تبدیل به چیز بزرگ بعدی در راه حل های فرز شده است. ماشینکاریcnc سه محوره همچنان به عنوان یک راه حل کارآمد و سودآور نگاه می شود. چند دلیل وجود دارد که چرا بسیاری از شرکت ها استفاده از تجهیزات ماشینکاری 3 محور را ترجیح می دهند. خدمات cnc چهار محور چیست

دلایل محبوبیت خدمات cnc سه محور

یکی از دلایل محبوبیت ماشین های 3 محور این است که می توانند مزایای مختلفی را برای صاحبان تاسیسات فراهم کنند. این مزایا را در ادامه با یکدیگر بررسی می کنیم.

  • مراکز ماشینکاری با 3 محور به این معنی است که دستگاه قادر است. یک جزء را با حرکت دادن محورها در سه جهت مختلف آسیاب کند.
  • یکی دیگر از مزایای ماشینکاری 3 محور این است. که هر سه محور به طور همزمان حرکت می کنند. این به ماشین اجازه می دهد. تا اجزای پیچیده تری را در مقایسه با ماشینکاری 2.5 محور ایجاد کند.
  • یک عنصر ماشینکاری کامل را می توان با استفاده از ماشین های 3 محور ایجاد کرد. اینها می توانند شامل فیکسچرها، گیره ها، استوک ها و گیره های ماشینی باشند.
  • دستگاه را می توان با یک تعویض خودکار ابزار یکپارچه کرد. این می تواند. به دستگاه اجازه دهد تا چندین عملیات را تنها با استفاده از یک دستگاه انجام دهد.
  • دستگاه برای وارد شدن به کامپیوتر به دستورالعمل‌های فرزکاری نیاز دارد. پس از انجام این کار، دستگاه به طور خودکار کار را تکمیل می کند. از این رو، نیازی به یا اپراتور برای نظارت بر عملیات وجود ندارد.
  • هنگامی که دستورالعمل ها وارد شدند، دستگاه می تواند چندین نسخه از یک محصول و به ابعاد دقیق ایجاد کند.

به مطالعه ادامه دهید: انواع پلی اتیلن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *