مجله

خدمات cnc سه محور در تهران

خدمات cnc سه محور در تهران

خدمات cnc سه محور در تهران با کنترل عددی کامپیوتری (CNC) یک فرآیند تولید کاهشی است که تولیدکنندگان را قادر می‌سازد تا قطعات با دقت بالا را با دقت و مقرون به صرفه بسازند. ماشینکاری CNC مواد خام اضافی را از قطعات کار با ابزارهای برش حذف می کند تا یک محصول نهایی دقیق از موادی مانند پلاستیک، فلز و کامپوزیت ایجاد کند.

ماشین کاری CNC با تکنولوژی ماشینکاری 3 محوره ساخته شده است. ماشینکاری CNC یک کنترل فرآیند خودکار توسط یک کامپیوتر است که تجهیزات و محور چرخشی قطعه را تعریف می کند. ماشین کاری CNC یک تفریق مواد برای به دست آوردن یک قطعه ساخت دقیق است.

همانطور که از نام آن پیداست، ماشین خدمات cnc سه محور دارای سه محور هستند و زمانی استفاده می شوند که عملیات نیاز به حرکت همزمان و کنترل شده محورهای X، Y و Z داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر با میثم دارو پلاست همراه باشید

میثم دارو پلاست

بیشتر بخوانید: بطری سم

مزایای خدمات cnc سه محور در تهران

نوآوری در مهندسی دقیق در سال های اخیر رونق گرفته است و پیشرفت قابل توجهی را نسبت به 50 سال پیش نشان می دهد. با توجه به افزایش نیازها و پیچیدگی‌های بخش‌هایی مانند هوافضا، خودروسازی، پزشکی و دفاع نظامی، ساخت قطعات ساده‌تر، کم‌هزینه‌تر و بسیار پیچیده‌تر شده است.

به عنوان بخشی از این، دنیای ماشینکاری CNC تکامل یافته است تا نیازهای بخش های اصلی را در قالب ماشینکاری 3 محوره برآورده کند. ماشینکاری CNC 3 محوره یکی از پرکاربردترین ابزارهای تولید قطعات مکانیکی است. ماشین‌کاری 3 محوره که در بسیاری از بخش‌های صنعتی استفاده می‌شود، فرآیند نسبتاً ساده‌ای در ماشین‌کاری معمولی است.

با استفاده از دستگاه فرز CNC، ماشینکاری 3 محوره با کار بر روی یک قطعه از 3 زاویه (X، Y و Z)، با استفاده از ابزار برش برای تولید قطعه مورد نظر کار می کند. این 3 محور با سه بعد ارتفاع، عرض و عمق مطابقت دارد.

مقایسه قابلیت های پیچیده خدمات cnc سه محور در تهران

خدمات cnc سه محور یک روش فوق‌العاده مؤثر برای تولید قطعات دقیق است، اما داشتن 5 بعد ماشینکاری به جای 3، پیچیدگی و دقت بیشتری را ممکن می‌سازد. این اجازه می دهد تا اجزایی که معمولاً باید ریخته گری شوند از یک بلوک جامد ماشین کاری شوند.

اگر به دنبال نمونه سازی کوتاه یا نمونه سازی هستید، این روش می تواند سود زیادی داشته باشد. ماشین های 5-Axis تمایل دارند از ابزارهای برش کوتاه تری استفاده کنند که باعث کاهش لرزش ابزار می شود و به دستیابی به پایان با کیفیت بالاتر کمک می کند.

استفاده از ابزارهای برش کوتاه تر همچنین به این معنی است که می توان سر ماشین کاری را به سمت قطعه کار جهت داد و وزن بار روی قطعه را کاهش داد. این به افزایش طول عمر ابزار و کاهش خطر شکستگی کمک می کند.

مقایسه قابلیت های پیچیده خدمات cnc سه محور

مقایسه زمان و کارایی مواد       

با افزودن دو محور اضافی، ماشین‌ های 3 محوره می ‌توانند با دقت بیشتری ماشین ‌کاری کنند؛ بنابراین مواد زائد و ضایعات کمتری تولید می ‌کنند. با وجود افزودن دو بعد اضافی، زمان چرخه در ماشین ‌های 3 محوره بیش از 20% کاهش می ‌یابد.

این به این دلیل است که دستگاه توانایی کار از 3 زاویه را به طور همزمان دارد و نیاز به حرکت دستی قطعه کار بین چرخه ها را نفی می کند. در حالی که برنامه نویسی یک ماشین 3 محوره به زمان راه اندازی کمی بیشتر برای دو محور اضافی نیاز دارد، زمان صرفه جویی شده به دلیل قابلیت های دستگاه ارزش زمان راه اندازی اضافه شده را دارد.

بیشتر بخوانید: انواع ماشین آلات cnc

مقایسه سهولت استفاده خدمات cnc سه محور

ماشین‌کاری 3 محور فرآیند نسبتاً ساده‌ای است که به عنوان بخشی از مدارک مهندسی سطح 3 به دانشجویان دانشگاه آموزش داده می‌شود، اما برای چندین دهه به عنوان یک راه‌حل ماشین‌کاری بسیار عملی باقی مانده است. با ظهور سیستم های CAD/CAM، ساخت 3 محوره آسان تر از همیشه شده است.

برخلاف آنچه برخی معتقدند، راه اندازی ماشینکاری 3 محور آنقدرها که فکر می کنید پیچیده نیست. در حالی که به دلیل افزودن دو محور به سطوح بیشتری از برنامه نویسی نیاز دارد، این فقط فرآیند را کمی دقیق تر می کند. این با زمان آماده سازی طولانی تری همراه است.

اما شامل حمل و نقل کمتری با مواد و در نتیجه کاهش خطر عدم دقت به دلیل خطای انسانی است. هنگام ماشینکاری یک قطعه در یک سیستم 3 محوره، احتمالاً به توقف منظم و تنظیمات دستی قطعه کار نیاز دارد. این در مورد ماشین های 5 محوره مورد نیاز نیست.

مطلب پیشنهادی: برنامه نویسی دستگاه فرز cnc

cnc سه محور

هرآنچه که باید در رابطه با ماشین کاری سه محور بدانید

پس از اینکه اپراتور دستورالعمل های فرز را در رایانه وارد کرد، دستگاه CNC 3 محوره به طور خودکار کار را با استفاده از ابزاری برای برش در امتداد سه محور – X، Y و Z، یا از چپ به راست، جلو به عقب انجام می دهد و بالا و پایین. هر دو فرز CNC و تراشکاری CNC تحت چتر ماشینکاری 3 محوره قرار می گیرند. با این حال، آنها کمی متفاوت عمل می کنند.

هنگام استفاده از یک دستگاه فرز 3 محوره CNC، بلوک مواد در گیره یا روی تخت دستگاه ثابت می ماند. مته های چرخان یا ابزارهای برش به یک دوک متصل می شوند و در امتداد محورهای X، Y و Z حرکت می کنند و براده ها را جدا می کنند تا به طور دقیق جزء نهایی را تشکیل دهند. دستگاه های فرز سه محوره CNC برای تولید بیشتر هندسه ها و قطعات ساده بسیار عالی هستند.

مطلب پیشنهادی: کاربرد انواع قالبسازی پلاستیک در صنعت

ماشین کاری سه محور چگونه کار می کند

در فرآیند تراشکاری CNC، قطعه کار به یک دوک چرخان متصل می شود. و یک ماشین تراش به قطعه شکل می دهد. در مقایسه با ماشین‌های فرز CNC، ماشین‌های تراشکاری CNC قطعات را سریع‌تر تولید می‌کنند. هزینه‌های هر واحد ارزان‌تری را ارائه می‌کنند که برای دوره‌های تولید با حجم بالا سودمند است.

از آنجا که یک دستگاه CNC 3 محوره فقط می تواند در امتداد سه محور برش دهد، ممکن است. با اشکال یا طراحی غیر متعارف با حفره عمیق که دسترسی به آن ها دشوار است، دست و پنجه نرم کند.

هنگام پردازش قطعات با هندسه های پیچیده، اپراتورها ممکن است مجبور شوند قطعه کار را به صورت دستی تغییر مکان دهند. که می تواند سرعت پردازش را کاهش و افزایش هزینه ها می شود و عدم رسیدن به محصول ایده آل می شود. خدمات cnc سه محور در تهران

مطلب پیشنهادی: تاثیر قالب سازی پلاستیک در صنعت

ماشین کاری سه محور چگونه کار می کند

تفاوت ماشینکاری 3 محوره با ماشینکاری 5 محوره

تفاوت اصلی بین ماشین های فرز 3 محور و 5 محور در این است. که می توان قطعه کار را از سه محور با اولی و پنج محور با دومی کار کرد. هر دو فرآیندهای تولید بسیار متنوع، خودکار و قابل تکرار هستند. که شما را قادر می‌سازد تا به سرعت و مقرون به صرفه اجزای دقیقی را ایجاد کنید. با این حال، ممکن است به دلایل مختلف یکی را بر دیگری ترجیح دهید.

اگر بودجه کمی دارید یا فقط نیاز به برش یک سطح صاف دارید، ماشین های 3 محور ممکن است راه حلی برای شما باشند. علاوه بر مقرون‌به‌صرفه‌تر بودن نسبت به دستگاه‌های دارای پنج محور، برنامه‌ریزی ماشین‌های 3 محوره ساده‌تر است. بنابراین مجبور نیستید هزینه کار با برنامه‌نویسان و اپراتورهای متخصص گران قیمت را متحمل شوید. به علاوه، زمان آماده سازی با ماشینکاری 3 محوره کوتاه تر است. خدمات cnc سه محور در تهران

به مطالعه ادامه دهید: دستگاه تولید بطری پلی اتیلن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *