مجله

خدمات ماشین فرز cnc چهار محور

خدمات ماشین فرز cnc چهار محور

بسیاری از افراد نسبت به خدمات cnc چهار محور آگاهی کافی ندارند و نمی دانند خدمات ماشین فرز cnc چهار محور چیست و چگونه می توانیم از آن استفاده کنیم. به همین دلیل در این متن از میثم دارو پلاست ما توضیحات گسترده ای درباره خدمات cnc چهار محور بیان کرده ایم. تا شما آشنایی بیشتری نسبت به این نمونه از ماشین های CNC داشته باشید.

میثم دارو پلاست

بیشتر بخوانید: طراحی قالب پلاستیکی

ماشین فرز cnc چهار محور چیست

ماشین فرز cnc چهار محور یکی از دستگاه های cnc  است که از آن برای به حرکت درآوردن نمونه ای از ابزار های برشی استفاده است. در این دستگاه ابزار های برشی تحت کنترل عملکرد خودکار هستند و با استفاده از نرم افزار cnc حرکت می کنند. خدمات cnc چهار محور پیچیده تر از دستگاه های دیگر است زیرا دارای یک محور چهارم می باشد. که می تواند برش ها را پیچیده تر و خاص تر از دستگاه های دیگر انجام دهد.

مشخصات فنی ماشین فرز cnc  چهار محور

زمانی که صحبت از مشخصات فنی ماشین فرز cnc چهار محور می شوند. افراد به توضیحاتی درباره قطعات مکانیکی این دستگاه می پردازند، در صورتی که تنها تعداد و اندازه قطر هر محور تعیین کننده مشخصات فنی و خدمات cnc چهار محور است.

خدمات cnc چهار محور دارای چهار محور با قطر های متفاوت نسبت به همدیگر است. که در برخی از مواقع به صورت همزمان در حال حرکت هستند. اولین محور ، محور x با قطر 1020 میلی متر. دومین محور، محور y با قطر 500 میلی متر و سومین محور، محور z با قطر 500 میلیمتر است.

این سه محور در تمامی دستگاه های cnc  مشترک هستند و چیزی که باعث تفاوت خدمات cnc چهار محور نسبت به دستگاه های دیگر می شود. وجود محور c با قطر 500 میلیمتر و عملکرد ان به صورت همزمان با محور های دیگر است.

خدمات ماشین فرز cnc چهار محور

همانطور که میدانید هر دستگاه چهار محور دارای یک دستگاه و یک مجموعه محور بسیار قوی تشکیل شده از چهار محور است. که به صورت همزمان در حال حرکت هستند.، تفاوت دستگاه cnc سه محور  و دستگاه cnc چهار محور در واقع در وجود محور چهارم است.

زیرا محور چهارم برای کاربرد های خاص در برخی از مواقع به صورت همزمان با محور های دیگر شروع به حرکت می کند. تا مسیر پیچیده خدمات cnc چهار محور ایجاد شود.

مطلب مهم: روش های تعمیر دستگاه cnc

ماشین فرز cnc چهار محور

محور چهارم در دستگاه cnc به کمک قطعه ماردون باعث شده است. تا خدمات cnc چهار محور نسبت به خدمات دستگاه های دیگر cnc دارای دقت بسیار بالاتری باشد و از آن برای حکاکی. منبت کار، برش کاری های سه بعدی و بسیار دقیق استفاده شود.

از خدمات cnc چهار محور ویژه می توانیم به ساخت قالب های پلاستیکی، ساخت قالبهای صنعتی. سمبه ماتریس، تولید انواع بلید و ایمپلر، تولید قطعات توربین، تولید قطعات نیروگاهی، ساخت انواع ماردون ها و… اشاره داشته باشیم.

بیشتر بخوانید: دلایل محبوبیت دستگاه فرز cnc

تاثیر قسمت های مکانیکی بر خدمات cnc چهار محور

دستگاه های cnc  به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول به عنوان ماردون ساده هستند و دسته دوم به عنوان ماردون شیب دار شناخته می شوند. شیب دار بودن یا ساده بودن هر دستگاه بر خدمات cnc چهار محور تاثیر بسیار بالایی داشته است و باعث ایجاد تفاوت کاربرد در دستگاه می شود.

همچنین از موارد تاثیرگذار دیگر بر روی خدمات cnc چهار محور می توانیم به قالب های صنعتی به کارگرفته شده در دستگاه های cnc اشاره داشته باشیم. این قالب ها می توانند از نمونه های تزریق پلاستیک، ریژه و ماهیچه، سنبه و ماتریس باشند. هر کدام از آنها تفاوت بسیار بزرگی در خدمات cnc چهار محور ایجاد می کند .

دقت بالای خدمات cnc چهار محور

وجود قطعات مکانیکی متفاوت و همچنین وجود محور چهارم در دستگاه cnc باعث می شود. تا خدمات cnc چهار محور دارای دقت بسیار بالاتری نسبت به دستگاه cnc سه محور و نمونه های دیگر باشد.

مطلب پیشنهادی: مقایسه دستگاه های فرز cnc

شما با استفاده از دستگاه cnc چهار محور به راحتی می توانیم به کاربرد های بسیار دقیق و عمیق مانند تولید شیرآلات چشمی بپردازید. شیرآلات چشمی نیازمند ماشینکاری بسیار دقیق و حساس هستند تا با استفاده از فیکسچر های خاص باز و بسته شوند.

دقت بالای خدمات cnc چهار محور

مزایای استفاده از خدمات cnc چهار محور

بسیاری از افراد تفاوت بین دستگاه cnc چهار محور و دستگاه cnc سه محور را بسیار بزرگ نمی دانند. به همین دلیل در این قسمت برای شما مزایای استفاده از خدمات cnc چهار محور به صورت کامل بیان شده است.

مطلب پیشنهادی: جنس بطری نوشابه و آب معدنی چیست

1ــ عملکرد بسیار آسان و ساده

همانطور که بیان شد دستگاه cnc چهار محور دارای عملکرد خودکار بدون دخالت نیروی انسانی است. به همین دلیل می توانیم تکنسین تراشکاری و برشکاری این دستگاه را به همراه اطلاعات خاص و منحصر به فرد یکی از مزایای اصلی آن معرفی کنیم.

تمامی سیستم دستگاه های چهار محور با استفاده از اپراتور و برنامه نویسی تنظیم می شود. شما با ایجاد الگوهای خاص می توانید به صورت مداوم و بلند مدت از آن بدون دخالت نیروی انسانی استفاده کنید.

2ــ نرخ بهره وری بالاتر

نرخ بهره وری بالا به معنی افزایش میزان سرعت تولید است. همانطور که بیان شد دخالت نیروی انسانی در تولید محصولات دستگاه cnc  چهار محور وجود ندارد. به همین دلیل یکی از مزایای اصلی و دلایل محبوبیت جامع دستگاه فرز cnc چهار محور را می توانیم. کاهش زمان تولید محصولات و تولید قطعات و بهره وری بالا معرفی کنیم.

مطلب پیشنهادی: قالب گیری پلاستیک

3ــ آماده سازی بسیار آسان

زمانی که از برنامه نویسی و تنظیم دستگاه فرز cnc چهار محور صحبت می شودف بسیاری از افراد به دلیل آگاهی نداشتن از ایم مرحله هراس دارند. در صورتی که آماده سازی دستگاه cnc بسیار راحت انجام می شود. شما با مقدار کمی تمرین می توانید نسبت به آماده سازی آن تسلط پیدا کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن به کار با آن بپردازید.

مزایای استفاده از خدمات cnc چهار محور

4ــ دقت بسیار بالای دستگاه

در قسمت بالا به دقت بسیار بالای دستگاه به دلیل وجود محور چهارم اشاره کردیم. اما دقت اصلی دستگاه فرز cnc چهار محور به دلیل استفاده از برنامه نویسی برای کارکرد است. برنامه نویسی آماده بدون دخالت نیروی انسانی تمامی قطعات را با انعطاف پذیری بالا شبیه به همدیگر تولید خواهد کرد.

به مطالعه خود ادامه دهید: بطری پت و مزایای بازیافت پت

۱ فکر در مورد “ خدمات ماشین فرز cnc چهار محور

  1. صابر رستمی گفت:

    عالی هستید تو کارتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *