مجله

تفاوت خدمات CNC سه محور و چهار محور

تفاوت خدمات CNC سه محور و چهار محور

امروزه دستگاه CNC برای برش به عنوان پرطرفدارترین دستگاه در صنعت های مختلف شمرده می شود. این دستگاه در دو نوع دستگاه CNC سه محور و همچنین دستگاه CNC چهار محور تولید می شود. در ادامه متن به بیان تفاوت خدمات CNC سه محور و چهار محور خواهیم پرداخت.

میثم دارو پلاست.بیشتر بخوانید: بطری سم

 مهمترین تفاوت خدمات CNC سه محور و چهار محور

در هر دستگاه تعداد محور نشان دهنده آزادی حرکت دستگاه است و امکان استفاده از آن برای برش های سطحی یا پیشرفته است. دستگاه CNC چهار محور برای افرادی کاربرد دارد که توانایی کار به صورت حرفه ای را دارند. اما مبنای تولید دستگاه CNC سه محور بر اساس چرخش یک ابزار بررسی و حرکت دستگاه در دو جهت محور X و Y است. در واقع می توان گفت در دستگاه CNC سه محور قطعه اصلی به صورت ثابت عملکرد دارد. سه محور به صورت مداوم در دستگاه در حال حرکت و گردش هستند. ماشین های CNC سه محور به عنوان پرکاربردترین ماشین برای ساخت قطعه های مکانیکی شمرده می شود.

از تفاوت خدمات CNC سه محور و چهار محور می توان به ساده تر بودن خدمات دستگاه CNC سه محور نسبت به دستگاه CNC چهار محمود اشاره کرد. از دستگاه CNC  سه محور به عنوان دستگاه فرزکاری برای سوراخکاری. شیارکاری و همچنین برش لبه های تیز استفاده می شود. کیفیت محصولات تولیدی توسط دستگاه CNC سه محور بسیار بالا است. قیمت کمتری نسبت به دستگاه CNC چهار محور برخوردار است. ما در شرکت میثم دارو پلاست بهترین خدمات cnc را ارائه می دهیم.

دستگاه  CNC سه محور و سه فاز

برای اینکه تفاوت خدمات CNC سه محور و چهار محور به صورت کامل متوجه شوید. باید در ابتدا با انواع دستگاه CNC سه فاز و دستگاه های CNC  چهار محور آشنا شوید. دستگاه فرز CNC سه محور و سه فاز ساخت کشور ایران است. این دستگاه در سال 2022 به عنوان پرطرفدارترین دستگاه CNC شناخته شد. زیرا دارای عملکرد خودکار و فرمان پذیری از طریق کدها و منطق ریاضی است. نیازی به دخالت انسان در عملکرد آن نیست.

دستگاه  CNC سه محور و سه فاز

فردی که از این دستگاه استفاده می کند کافی است. که پشت دستگاه بایستد و عملکرد ان را از طریق اپراتور بررسی کند. همچنین شما برای کار با این دستگاه می توانید برنامه حرکتی تنظیم کنید. تا حتی نیاز به کنترل عملکرد دستگاه نیز نداشته باشید و دستگاه به صورت خودکار به عملکرد خود ادامه دهد.

از کاربرد های دستگاه CNC سه محور و سه فاز می توانیم به تراشکاری و حکاکی روی سنگ، سنگ مرمر، چوب، شیشه و ماشین ها اشاره کنیم. همچنین در صورت نیاز شما می توانید از این دستگاه برای لیزر قطعات غیر فلز نیز استفاده کنید.

دستگاه CNC چهار محور

تا اینجا توضیحات گسترده ای درباره دستگاه CNC سه محور و سه فاز بیان کردیم. برای دریافت اطلاعات کامل در زمینه تفاوت خدمات CNC سه محور و چهار محور در ادامه به توضیحاتی درباره دستگاه CNC  چهار محور خواهیم پرداخت. دستگاه CNC  چهار محور دارای شباهت عملکرد در برش مانند دستگاه CNC سه محور و سه فاز است. اما از تفاوت خدمات CNC سه محور و چهار محور می توانیم. به وجود یک ابزار برشی در دستگاه CNC  چهار محور برای حذف قسمت های اضافه در قطعه های کار و ایجاد شکل و مشخصات جدید در قطعه های کار اشاره کنیم.

دستگاه CNC  چهار محور به صورت کلی دارای یک محور بیشتر از دستگاه CNC  سه محور است که باعث می شود سرعت بالاتری نسبت به این دستگاه داشته باشد. اما تفاوت خدمات CNC سه محور و چهار محور اصلی در میزان چرخش محور های هر دو دستگاه است. همانطور که گفته شد دستگاه CNC سه فاز تنها روبه محور های X و Y حرکت دارد. اما  دستگاه CNC  چهار محور روبه محور های X و  Y و Z حرکت می کند. که باعث برتری این دستگاه نسبت به دستگاه CNC سه محور شده است.

دستگاه CNC چهار محور

در چرخش محور های دستگاه CNC  چهار محور، زمانی محور X را در نظر میگیریم باید بدانید. که این محور تحت عنوان محور A شناخته می شود و باعث پیچیده کرده برش ها به صورت سه بعدی است. در صورتی که دستگاه CNC سه محور تنها تولید کننده برش های دو بعدی می باشد.

از کاربرد های دستگاه معرفی جامع انواع خدمات cnc چهار محور می توانید. به سوراخ کاری یا برشکاری سیلندر و قطعه های دیگر ماشین ، برشکاری سنگ، چوب و فلز اشاره کنیم.

برای پیاده سازی الگو پیچیده چه دستگاهی خریداری کنیم

در این متن به صورت کلی برای شما تفاوت خدمات CNC سه محور و چهار محور را بیان کردیم، اما اگر نمی دانید برای پیاده سازی الگوهای پیچیده مورد نظر خود کدام دستگاه مناسب ست، می توانید از مشاور های سایت داروپلاست بهره بگیرید، این مشاور ها به صورت 24 ساعت پاسخگو شما برای ارائه اطلاعات در زمینه تفاوت خدمات CNC سه محور و چهار محور و ویژگی های هر کدام از آنها هستند.

همچنین با دیدگاه کلی دستگاه CNC  چهار محور نسبت به دستگاه CNC  سه محور توانایی بالاتری در پیاده سازی الگوهای پیچیده دارد. زیرا پیاده سازی الگو با تعداد محور ها دارای رابطه مستقیم است. و مسلما زمانی که محور ها بیشتر باشد شما از یک الگو دقیق تر و بهتر برخوردار خواهید بود. بنابراین اگر به دنبال انتخاب یک دستگاه پیشرفته هستید. ما دستگاه CNC  چهار محور را با بالاترین سرعت عمل برای برشکاری به شما معرفی می کنیم. برای خرید دستگاه CNC  چهار محور سایت دارو پلاست با کمترین قیمت های ممکن و بدون واسطه فروش به صورت مستقیم همراه با ضمانت کالا در خدمت شما است.

تفاوت خدمات CNC سه محور و چهار محور در قیمت

بیشتر بخوانید: بطری دارویی

تفاوت خدمات CNC سه محور و چهار محور در قیمت

بسیاری از افراد نسبت به تفاوت خدمات CNC سه محور و چهار محور در قیمت کنجکاو هستند. خوب مسلما با توجه به اینکه  دستگاه CNC  چهار محور دارای یک محور و یک قطعه اضافه نسبت به دستگاه CNC  سه محور است و کاربرد بیشتری دارد. دارای قیمت بیشتری نیز می باشد، شما دستگاه CNC چهار محور و دستگاه CNC سه محور را با قیمت مناسب می توانید. سایت میثم دارو پلاست همراه با ضمانت محصول، ارسال رایگان و ارسال به سراسر نقاط ایران خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *